Wysoki poziom aminotransferazy alaninowej

witam,niepokoi mnie wynik aminotransferazy alaninowej ,która wynosi 339 U/L,czemu tak duzo?mam 36 lat,w pełni zdrowy,trenujący 4 razy w tygodniu,alkohol sporadycznie m/w co drugi tydzień.w/g badań sód,potas,chlorki i glukoza w normie.nic mnie nie boli,mam apetyt.poproszę o odpowiedz, dziekuję PIOTR
36 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powodów podwyższonego poziomy aminotransferazy alaninowej może być bardzo wiele - m.in. przewlekłe zakażenia WZW typu B i C (mogą być całkowicie nieme klinicznie), zakażenia EBV, CMV, hemochromatoza, choroba Wilsona, uszkodzenie wątroby przez leki, nadmierny wysiłek fizyczny, choroby tarczycy, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, itd.
Wskazane rozszerzenie diagnostyki, konsultacja u lekarza internisty.