Wysoki poziom androgenów przy planowaniu ciąży

Mam 24 lata.Staramy się z mężem o dziecko od 5 miesięcy. Wyniki badań pokazują u mnie wysoki poziom androgenów, do tego miesiączkuję nieregularnie przeważnie co 40-45 dni, czasem zdarzają się cykle 50-60 dniowe, mam także wzmożone owłosienie nad górną wargą i na brodzie. Ginekolog zdiagnozował mój przypadek jako syndrom PCO i powiedział, że najprawdopodobniej przepisze mi leki stymulujące owulację i będzie monitorował mój cykl. Jakie są szanse zajścia w ciążę przy takich lekach w moim przypadku?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez zbadania oraz oceny wszystkich badań dodatkowych nie jest możliwe określenie szans na ciążę. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Postępowanie według wskazówek zwiększy szanse na zajście w ciążę.

witam, w PCOS trudniej jest zajść w ciążę, ale nie jest to niemożliwe, leki stymulujące owulację mogą też trochę zwiększyć w tej chorobie prawdopodobieństwo ciąży mnogiej, proponuję oprócz leczenia ginekologicznego pójśc dodatkowo do endokrynologa- warto by np.sprawdzić insulinę, TSH, ew.rozważyć dodatkowe leki opróczy tych, co da ginekolog. pozdrawiam