Wysoki poziom CA-125

Witam Państwa mojej zonie przyszły wyniki CA-125 wynik 165,10 U/ml obok wyników są dane 35,00 H dane do wyniku nie maja się oznaczeniami Czy mogą mi Państwo napisać czy jest Ok czy coś mojej żonie dolega?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik CA-125 jest podwyższony i wymaga interpretacji w oparciu o dane kliniczne (wywiad, historia choroby, wyniki innych badań). Takie podwyższenie może być wynikiem schorzeń ginekologicznych (stany zapalne, endometrioza, ciąża pozamaciczna, mięśniaki macicy) jak i chorób ogólnoustrojowych (niewydolność krążenia, choroby wątroby, cukrzyca, sarkoidoza, itd). W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.