Wysoki poziom cholesterolu u 36-latka

Prosze o rade. Cholesterol calkowity 248mg/dl HDL 56 LDL 161 TRIGLICERYDY 152 Wzrost 180 waga 92 poziom tluszczu 15% wiek 37 Trenuje bardzo intesywnie wiele lat staram sie jesc zdrowo i ten wynik mnie bardzo zaskoczyl. Czy jest to powazna sprawa i co moze byc przyczyna? Pozdrawiam Piotr

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki są powyżej normy, skoro Pani piszę, że stara się jeść zdrowo oraz ćwiczy, to sądzę, ze konieczne będzie leczenie farmakologiczne. Przedtem radziłabym jeszcze sprawdzić hormony tarczycy, które też mogą być odpowiedzialne za nieprawidłowy lipidogram. A Pana nieprawidłowy wynik jest najprawdopodobniej uwarunkowany genetycznie.
Pozdrawiam