Wysoki poziom cukru na czczo, nadciśnienie i rak szyjki macicy

Moja mama ma 70 lat. Niwdawno zrobiła sobie wszystkie badania . Niestety poziom cukru na czczo powyżej 500 , nadciśnienie i rak szyjki macicy. O dziwo czuła sie lepiej przed braniem leków na obniżenie cukru niż teraz. Jest osłabiona , w ciągu dnia idzie parę razy spać. Na razie mama bierze lek siofor 1000 3 razy dziennie i bada sobie poziom cukru we krwi na czczo i po głównych posiłkach. czemu teraz czuje sie gorzej niż wcześniej. Organizm przyzwyczaił sie do tak wysokiej cukrzycy?

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf

Wszytsko zależy jakie ma poziomy glikemii, zapewne w tym wieku nie powinna mieć bardzo niskich cukrów, proszę pokontrolować cukier na czczo i 2 godziny po głównych posiłkach, wskazana jest również dobra kontrola ciśnienia tętniczego, pozostaje oczywiście pytanie o pozostałe parametry jak np. morfologia krwi, parametry nerkowe itp. Wskazana wizyta u lekarza jeśli mama żle się czuje mimo leczenia i podzielenia się z nim uwagami. Internet nie zastąpi badania pacjenta.
Pozdrawiam serdecznie.
M. Muzolf

Prawdopodobnie cukrzyca trwała u mamy już dłuższy czas z powolnym lecz systematycznym narastaniem glikemii. Po wdrożeniu leczenia czasami obserwuje się przejściowe pogorszenie samopoczucia po szybkim i znacznym obniżeniu glikemii. Klasycznym tego przykładem jest przejściowe pogorszenie ostrości wzroku.