Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysoki poziom cukru przy cukrzycy

Mam cukrzyce od jakiegoś czasu,jestem na diecie i czegoś nie rozumie ,ostatni posiłek jem o 17h ,wieczorem mam 90 na glukometrze ,wstaję rano 100-104 i tego nie rozumie ,wcześniej 88-96 co się zmieniło,od czego to zależy?Co robię zle?Dziękuję i proszę o poradę.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Udzielana tutaj porada nie jest wiążąca - gdyż nie podała Pani typu cukrzycy oraz stosowanego leczenia. Zapewne obserwowane objawy wynikają z rodzaju posiłków spożywanych w czasie kolacji. Zawarta w produktach węglowodanowych glukoza stosunkowo szybko ulega przyswojeniu przez organizm - jej stężenie we krwi łatwo można skorygować podając odpowiednią dawkę insuliny. Inaczej ma się sytuacja w przypadku białek i tłuszczy - one również prowadzą do wzorstu poziomu glukozy we krwi, ale dopiero po 4-6 godzinach od spożycia. Zwiększony poziom cukru po nocy odpowiadałby zatem okresowi czasu potrzebnemu do metabolizmu białek i tłuszczy.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową. Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych. Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”. Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból. Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach. Objawy nasilają się nocą. Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety