Wysoki poziom cukru w moczu w 31. tygodniu ciąży

Witam jestem w 31 tyg ciazy robilam badanie moczu i wyszlo ze jest cukier w moczu az 946,na drugi dzien zrobilam krzywa i wyszlo w normie prosze o pomoc co moze oznaczac ten cukier az w takiej ilosci?aha biore leki takie jak luteine,aspiryne cardio.prosze o odpowiedz dziekuje

Witam Panią,

Jeśli w moczu pojawił się cukier, to oznacza, że we krwi jego stężenie zostało przekroczone (przekroczony próg nerkowy). Czy test obciążenie 75 g glukozy robiła Pani z krwi żylnej (nie powinno wykonywać się go z krwi włośniczkowej glukometrem). Cukrzycę ciążową wg obecnych wytycznych rozpoznajemy przy glikemii na czczo >= 92 mg/dl, 1h po teście => 180 mg.dl i 2h po teście >= 153 mg/dl.Proszę oznaczyć sobie również parametry nerkowe, takie jak kreatynina, mocznik, i eGFR.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz