Wysoki poziom DHEA-SO4

Witam!odebrałam wyniki badań i mam bardzo niepokojący wynik DHEA-SO4- - 461.6 ug/dl a norma jest do 154.0. Co oznacza ten wynik?czy da sie to uregulowa?

Szanowna Pani,

Proszę oznaczyć sobie jeszcze stężenie androstendionu i kortyzolu rano na czczo. Konieczne wydaje się wykonanie usg z oceną nadnerczy, a najlepiej CT w protokole nadnerczowym. Warto wybrać się do endokrynologa, aby Panią zbadał i ostatecznie ocenił konieczność przeprowadzenia w/w badań. ew. zalecił dodatkowe badania/testy.

Szanowna Pani,

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz