Wysoki poziom fosfatazy alkalicznej u dziecka

moj syn ma wysoki poziom fosfatazy alkalicznej mial 1150,teraz nieco spadło jest 650 czy jak spada to juz jest dobrze i od czego to moze byc?

Witam! Podwyższony poziom fosfatazy zasadowej może być spowodowany przez różne czynniki, m.in. choroby wątroby, kości (także w okresie zrastania się kości i po zabiegach chirurgicznych), nerek. Enzym ten nie jest specyficzny dla jednej jednostki chorobowej dlatego interpretacja wyników badań powinna być oparta o ogólny obraz kliniczny (objawy występujące u dziecka, badanie lekarskie) i poszerzona o dodatkowe badania. Proszę skonsultować wyniki badań z lekarzem zlecającym oznaczenie poziomu fosfatazy.