Wysoki poziom IgG w badaniu toksoplazmozy

Na poczatku ciąży, w 8 tygodniu, wykonałam badanie na toksoplazmozę. Wynik: IgG - 1264, IgM - ujemny. Po trzech tygodniach powtórzyłam badanie i wyszło IgG 650. Mój lekarz stwierdził, że nie ma żadnego zagrożenia dla dziecka, bo taki wynik świadczy, że już przebyłam chorobę. Czy tak jest w rzeczywistości i czy nie muszę brać żadnych leków? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wysoki poziom IgG świadczy o przebytej przed ciążą infekcji. Markerem świeżego zakażenia jest wysoki poziom IgM. Wysokie wartości IgG świadczą więc o posiadanej odporności na zachorowanie. Nie ma w związku z tym powodów do niepokoju.