Wysoki poziom płytek w krwi

Witam, dziś byłem w pkt. krwiodawstwa i okazało się po ostatnich badaniach że mam wysoki poziom płytek w krwi. Mam 18 lat, nie palę, piję tylko w małych ilościach gdy jest prawdziwa okazja(urodziny,itp) czym to może być spowodowane ?

Milena Lubowicz

Nie podaje Pan jak wysokie są te płytki. Gdyż mogą on wzrastać np. przy infekcji, więc nie musi być to powodem do niepokoju. Proponuję porozmawiać z lekarzem rodzinnym, który zna dokładne wyniki badań.
Pozdrawiam