Wysoki poziom prolaktyny i niski poziom testosteronu a stosunek płciowy

Witam, postanowiłem udać się na badanie prolaktyny oraz testosteronu. Po otrzymaniu wyników prolaktyna wysoka tj. 17,18 ng/ml natomiast norma wynosi 4,04 - 15,2 a testosteron bardzo nisko tj. 323,20 ng/dl norma wynosi 280 - 800. Przed badaniem 7 godzin wcześniej odbyłem stosunek płciowy. Czy to ma wpływ na wyniki badań, czy warto je powtórzyć? Jako, że jestem człowiekiem ćwiczącym te wyniki mnie zaniepokoiły. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam Pana,

Podwyższony poziom PRL i obniżone stęzenie testosteronu (w Pana wieku wartości powinny być wyższe) mogą powodować spadek libido i niekorzystnie wpływać na funkcje seksualne. Proszę pamiętać, że stężenie testosteronu badamy rano, wówczas jest największe. Proszę udać się do endokrynologa warto obniżyć stężenie PRL, co będzie miało korzystny wpływ na stężenie testosteronu i funkcje seksualne. Konieczne jest dokładne zebranie wywiadu lekarskiego i zbadanie Pana.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz