Wysoki poziom prolaktyny, tycie a problemy z zajściem w ciążę

Dobry wieczór,staramy się o dziecko od prawie dwóch lat niestety prolaktyna wysoka na czczo 27 po mcp 270 czy to powód ze nie mogę zajść w ciaze?pozatym tsh 1,2 tycie pomimo trzymania diety i cwiczen jaki może być powód?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik TSH jest prawidłowy. Poziom prolaktyny po MTC wskazuje na hiperprolaktynemię czynnościową, co jak najbardziej może być przyczyną problemów z zajściem w ciążę. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.