Wysoki poziom TSH i prawidłowy T4

Witam: bardzo prosze o interpretacje moich wynikow badan: troszke moze to byc skomplikowane bo mieszkam w Hiszpanii ale mysle,ze oznaczenia sa podobne: TSH - 15.557 Rango ( 0.350 - 5.500 ) T4 libre - 0,91 Rango ( 0,8 - 1,9 ) Ac. Anti TPO>1000 Rango (...-35 ). Negativo Ac.Anti TG 1730 Rango (...-40 ), Negativo. Z gory dziekuje i Pozdrawiam. -Jurek-

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Podwyższony poziom TSH świadczy o niedoczynności tarczycy i w związku z tym powinien się Pan zgłosić do lekarza kierującego na badanie/endokynologa, celem rozpoczęcia leczenia. Nie rozumiem do końca zapisu poziomów przeciwciał anty-TPO i anty-TG, możliwe, że podane zostały w innych jednostkach (nie podał Pan w jakich), ale najbardziej wiążący jest raczej komentarz "Negativo" przy obu badaniach, co jest wynikiem prawidłowym i wyklucza choroby autoimmunologiczne tarczycy.