Wysoki poziom żelaza przed porodem

dzien dobry , własnie dostalam wyniki krwi i moj poziom zelaza w surowicy wynosi 374, musze zaznaczyc ze zostalo mi 10 dni do porodu i ostatnie badanie robione miesiąc temu było w normie, wynosiło 143. Prosze o odpowiedz co sie moze dziac , czy tak wysoki wskaznik moze zagrazac dziecku ?

Wysoki poziom żelaza u przyszłej mamy jest sytuacją spotykaną zdecydowanie rzadziej niż niedobór tego pierwiastka. W Pani przypadku radziłabym się udać pilnie do lekarza aby ocenił wynik i zdecydował o dalszym postępowaniu. Do porodu zostało Pani zaledwie 10 dni lecz wysoki poziom żelaza w ciąży jest niebezpieczny i może prowadzić do zatrucia, zwłaszcza jeśli zauważyła Pani u siebie objawy takie jak bóle stawów czy zaburzenia nastroju. Proszę skontaktować się z lekarzem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.