Wysoki puls a stosowanie leków na nadciśnienie

Witm, mam 19 lat i lekarz przepisał mi leki na nadciśnienie. (Beto 25ZK) Ciśnienie mam w normie, bo stram sie mierzyć co pare dni (np.120/72). Jedyne co mam wysokie to puls, bo waha się on od 80-95. Nie raz rano wstałam i miałam puls 98. Biorę tabletki, ale czy one rzeczywiście pomogą na puls? Ciśnienie zawsze miałam w normie. Jak lekarz mi mierzy u siebie to mam podwyższone, ale to z nerwów. Mam torbiele w nerkach i dlatego lekarz zwraca uwagę na ciśnienie u mnie - tylko ze jest ono w porządku.

Aleksander Ropielewski

W takiej sytuacji proponuję wykonanie holtera ciśnieniowego (ABPM). Jeżeli wynikibęda w normie (puls i ciśnienie) to nie ma wskazań do stosowania beto zk.