Wysoki puls po bieganiu

Witam. Mam 35 lat i postanowiłem biegać. Mój wzrost to 183cm waga 102 kg.Biegam od miesiąca, mój puls podczas bardzo spokojnego biegu a w zasadzie to szybki trucht wynosi 175 uderzeń na minute.Ostatnie pare treningów wzbudziło mój niepokój. Przebiegłem tym swoim truchtem na pulsie 176 ponad 4 km. Przeszłem po biegu w bardzo spokojny spacer ale puls nie chciał spaść utrzymywał sie z dobre 4 minuty na poziomie 175 bpm po chwili było juz 184 po 10 min spadł. Martwi mnie to . Co robić ?

Wygląda na to, że przy Pana poziomie wytrenowania, intensywność i szybkość biegu jest za duża. Proponuję zacząć biegać regularnie na OBW 1, co pozwoli zwiększyć pana wytrzymałość tlenową.
OWB 1 - to tętno na poziomie 65-70 % HR max
U pana jest to intensywność na poziomie 120. Na początku może to być nawet szybki marsz.