Wysoki puls podczas biegania

Witam mam pewien problem. Biegam od trzech lat z przerwami. Na jesieni po pewnej przerwie biegałem swój dystans 2,5kam i byłem strasznie padnięty jak dobiegłem. Postanowiłem kopić pulsometr (zegarek pasek). Podczas biegu pulsometr wskazywał 191 uderzeni serca na minute nie biegłem szybko miałem siłę ale ciężko oddychałem. Od dwóch miesięcy znowu ćwiczę regularnie w domowych warunkach. Czy takie objawy są normalne mam 22l 94kg wagi i 180 wzrostu

Lek. Katarzyna Szymczak

Tętno w czasie wysiłku 191 stanowi prawie Pana maxHR w odniesieniu do wieku, skoro pojawiło się w czasie niezbyt intensywnego treningu, może być nieco niepokojącym objawem. Radziłabym założyć sobie dzienniczek kontroli tętna oraz ciśnienia i mierzyć przynjamniej 2 razy dziennie, w tym koniecznie tętno w czasie wysiłku i z podanymi wartościami zgłosić się do lekarza po około 1-2 tygodniach.
Pozdrawiam