Wysoki puls podczas grypy

Mąz choruje na grypę, obecnie nie ma temperatury. Poczuł się "niespokojny", więc zmierzyłam mu ciśnienie, któe wyniosło 136/69. Zmiartwił mnie jednak puls: 147. Mierzę mu ciśnienie co jakiś czas, pulsu 2 razy nie dało się zmierzyć, kiedy wynik "wychodzi, jest ponad 90 uderzeń. Rano było 139, 111, znowu 130. Czy mamy się martwić takimi wynikami? W przychodni brak miejsc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy pojawił się komunikat o arytmii, wtedy kiedy nie udało się zmierzyć? Sądź , że warto byłoby wykonać badanie ekg.
Pozdrawiam