Wysoki puls u osoby chorej na nerwicę

Witam mam 27 lat i od 10 lat cierpię na nerwice. Teraz dopadło mnie jakieś chorobsko... I martwię się bo mam wysoki puls około 120. Czy to moje nakręcanie, efekt gorączki czy jest powód do niepokoju? Lekarz mnie badał ale powiedział tylko ze serce pędzi... nic więcej. Proszę o poradę. Ps serce mam przebadane i zdrowe.

Skoro z badań wynika, że ma Pan zdrowe serce, to objawy prawdopodobnie są powodowane przez zaburzenia lękowe (nerwice). Nie pisze Pan, w jaki sposób leczy się Pan z tych zaburzeń. Jeśli bierze Pan jakieś leki, to proszę skonsultować swoje objawy z lekarzem prowadzącym farmakoterapię. Jednak na zaburzenia lękowe najbardziej polecam psychoterapię, najlepiej poznawczo-behawioralną. Proponuję, aby jak najszybciej poszukał Pan psychoterapeuty w swojej okolicy.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/terapia/