Wysoki puls w 18. tygodniu ciąży

Jestem w ciąży (18 tydzień). Od wczesnych tygodni ciąży mam problem. Większość czasu leżę, bo jest to długo wyczekiwana ciąża, miałam plamienia i towarzyszą mi bóle. Jednak kiedy wstaje (np robię obiad), to z minuty na minutę robi mi się niedobrze, słabo, cała się trzęsę, brak tchu i muszę się położyć. Wczoraj postanowiłam w takiej chwili zmierzyć ciśnienie, wyszło dobre, ale puls wyszedł 148-czyli bardzo wysoki. Czy powinnam się tym martwić, a może takie rzeczy zdarzają się podczas ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki puls powinien skłaniać do wizyty u lekarza rodzinnego.