Wysoki wynik beta hCG a ciąża

23 września miałam USG, które nie wskazywało na ciąże, zrobiłam również test ciążowy. 29 września usunęłam wkładkę z miedzią. Dziś badanie beta HCG pokazało powyżej 9000. Co to oznacza, czy na pewno ciąże?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik może wskazywać na ciążę. Teoretycznie podwyższone beta-hCG może być jednak także wynikiem np, hormonalnie czynnych torbieli. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który potwierdzi lub wykluczy ciążę.