Wysoki wynik D-dimerów i krwiak w łożysku w 18. tygodniu ciąży

Mam wysoki wynik D-dimer 1630.0. Mam krwiaka w łożysku. Czy to dlatego mam taki wysoki poziom? Jestem w ciąży. Mam dwupłatowe łożysko. Czy uda mi się urodzić dziecko? Jestem w 18 tyg. ciąży.

Piotr Pilarski

W czasie ciąży d-dimer może być jest podwyższony i o niczym to nie świadczy. Na podstawie opisu nie można przewidzieć jak zakończy się ciąża jednak łożysko dwupłatowe nie zwiększa w istotny sposób ryzyka komplikacji przy porodzie.

Pozdrawiam.