Wysokie ciśnienie a problemy z sercem

witam! Jestem niskociśnieniowcem najczęściej jest ono 98/62 puls73 czy92/57 puls65 GORA 120zadko. Ostatnio zrobilo mi się strasznie goraco i duszno.SERCE walilo jak oszalale. Nie miałam powodow do nerwow. Robilam wlasnie kanapke. Zmierzyłam ciśnienie i oniemialam bo wyszlo 206/167 i puls 117 niereg. praca serca. W zyciu takiego nie miałam po 2min miałam 165/137 i puls 107,169/43 i puls 106.Po 10min było 115/68 i puls 85. Co to znaczy?Czy tak wysokie ciśnienie moglo narobić szkody w sercu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane parametry wskazują na występowanie nadciśnienia tętniczego. Wskazana jest wizyta u lekarza celem wdrożenia leczenia.