Wysokie ciśnienie a ryzyko nerwicy

Witam. od dłuższego czasu mam wysokie cisnienie tzn tak mi sie wydaje. jest to 155/95 a puls wacha sie w granicach 85. moj lekarz podejrzewa u mnie nerwice, czy to własnie była by przyczyna tego cisnienia??

Witam serdecznie,

Przede wszystkim zachęcam do zrobienia odpowiednich badań, które powinien zlecić lekarz - najpierw należy wykluczyć podłoże somatyczne Pana problemu.

Nie pisze Pan nic o możliwych przyczynach problemów z "nerwicą", dlatego trudno stwierdzić, czy w Pana przypadku wysokie ciśnienie może być spowodowane problemami emocjonalnymi. Gdyby jednak lekarz wykluczył podłoże somatyczne, warto udać się do lekarza psychiatry, który w osobistym kontakcie z Panem i po uzyskaniu szeregu dodatkowych informacji, postawi odpowiednią diagnozę i zaproponuje leczenie lub terapię u psychoterapeuty.

Tutaj znajdzie Pan wskazówki, czy psychoterapia może Panu pomóc:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/10/10/czy-potrzebna-ci-psychoterapia/

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

moze....ale moze byc tez cos jeszcze.nalezy to sprawdzic.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza