Wysokie ciśnienie i przybranie na wadze po rzuceniu palenia

Witam, rzucajac palenie 2 lata temu nie zdawalem sobie sprawy z skutkiem... przybralem na wadze 25 kg. mam wzrostu 193 cm. waze obecnie 101 kg. odkad rzucilem palenie cierpie na wysokie cisnienie 140/90. Wczoraj kupilem magnez moze pmoze na nadcisnienie i opanowanie nerwowosci. co uwazacie Panstwo? Nie chce brac lekow na cisnienie ktore wiaza sie z braniem ich dozywotnie.

Nadciśnienie nie leczy się magnezem. Nadciśnienie nie powstaje od brania leków , także sąd, że od tej pory będzie pan musiał brać leki jest delikatnie mówiąc nieuprawniony. Bardzo dobrze, że rzucił pan palenie, ale to nie jest przyczyną nadciśnienia i nie jest bezpośrednią przyczyną otyłości. Proszę zacząć leczyć nadciśnienie u lekarza i intensywnie, dietetycznie leczyć otyłość, a będzie pan zdrowy. Niewykluczone, że po schudnięciu będzie pan mógł odstawić leki na nadciśnienie.