Wysokie ciśnienie i szybkie tętno przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, od 4 dni zażywam tabletki antykoncepcyjne. Jednak już od samego początku dostaję wysokiego ciśnienia i szybkiego tętna serca. Czy mogę przestać je zażywać? Czy odstawienie spowoduje, że te dolegliwości znikną? Czy wystąpią jakie skutki uboczne z powodu odstawienia tabletek? Kiedyś brałam inny rodzaj tabletek, ale ze względy na to, że także źle znosiłam ich przyjmowanie przestałam brać tabletki. Moja siostra i mama również nie mogły brać tabletek antykoncepcyjnych.

Elżbieta Rhone

Witam,
koniecznie powinna się Pani skonsultować z lekarzem. Jeśli nadal występuje wysokie ciśnienie po tabletkach (powyżej 140/90) należy je odstawić.