Wysokie ciśnienie i wynik EKG

Witam w badaniu EKG wyszło mi niezupelny blok prawej odnogi pęczka hisa. Dodaj ze od tygodnia mam podwyższone cisnienie. Przeważnie jest to 166/113 dochodzi czasami do ponad 170/118 , . lekarz przepisał mi tabletki na nadciśnienie captopril 12.5 i telmisartan 80 mg. Chciałabym się dowiedziec co to może wszystko oznaczac bo lekarz naradzie za dużo mi nie mówi. Z gory dziekuje

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

niezupełny blok pęczka Hisa często mają osoby zdrowe może być też związane z idiopatycznym włóknieniem. Jeśli nie wywołuje objawów niewydolności serca nie należy się tym przejmować. Natomiast choruje Pani na nadciśnienie tętnicze. Proszę brać leki i stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego aby mógł dobrać odpowiednie dawki leków.

Pozdrawiam.