Wysokie ciśnienie i zawroty głowy - czym są spowodowane?

Witam! Mam 20 lat, od tygodnia miewam zawroty oraz bóle głowy, moje ciśnienie jest wysokie, czasem miewam nudności. Wykluczam ciążę. Dzisiaj po południu moje ciśnienie wynosiło 135/84. Natomiast za około 2 godziny podskoczyło aż do 160/108. Poczułam drętwienie i drżenie rąk, zawroty głowy, osłabienie widzenia. Moje dłonie były lodowate. Po około 15 minutach wszystko ustąpiło i ciśnienie wynosiło 130/80. Bardzo się boję, ponieważ nigdy czegoś takiego nie miałam... Proszę o odpowiedź, czym to może być spowodowane.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Drętwienie oraz drżenie rąk połączone z bólem głowy i zaburzeniami widzenia mogą być spowodowane skokami ciśnienia. Nadciśnienie może mieć wiele przyczyn. Etiologia ponad 90% przypadków nie jest znana. Pozostałe przyczyny to problemy z nerkami oraz nieprawidłowości gruczołów wydzielania wewnętrznego. Niezbędna będzie szczegółowa diagnostyka kardiologiczna oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. Proszę nie lekceważyć tego problemu.