Wysokie ciśnienie, kłucie serca i badanie moczu

Witam, bardzo proszę o interpetację wyników badań. Mam 28 lat. Dodam jeszcze, że ciśnienie tętnicze miałam 228/177, tętno 105 lub 166/84, tętno 143. Odczuwam jakby kłucie bóle serca.   Badanie moczu: ciężar własciwy 1,025, pH 5, leukocyty obecne(+), azotony obecne, białko obecne, glukoza w normie, ciała ketonowe nieobecne, urobilinogen w normie, bilirubina obecna (+), erytrocyty nieobecne, elementy upostaciowane moczu: erytrocyty 21,4, leukocyty 26,1, nabłonki płaskie 29,2, wałeczki 1,06, bakterie 301,8, kryształy 47,6, komórki drożdżakopodobne nieobecne, małe komórki okrągłe 2,7, wałeczki patologiczne 0,59, śluz 3,79; poziom TSH (s) 4,64.
28 LAT ponad rok temu

Witam!

Wartości ciśnienia, tak wysokie zwłaszcza u tak młodej osoby, wymagają pilnej interwencji lekarskiej. W badaniu ogólnym moczu stwierdzić można wiele nieprawidłowości, które wymagają diagnostyki. Konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu oraz wdrożenie odpowiednich badań, które pozwolą zaplanować dalsze postępowanie.

Ponadto podwyższone jest stężenie TSH, co sugerować może pierwotną niedoczynność lub wtórną nadczynność tarczycy, mogącą mieć związek z występującymi objawami, przynajmniej niektórymi. Wskazane oznaczenie wolnych hormonów tarczycy fT3 i fT4.

Pozdrawiam