Wysokie ciśnienie po operacji by-passów

witam muj tata 64 lata po operacji baypasów które miał miesiąc temu zaczoł mieć wysokie cisnienie jak przed operacją dlaczego?bierze leki czy za słabe lekarz dał mu skierowanie na usg jamy brzusznej.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Występowanie podwyższonych parametrów ciśnienia tętniczego może wymagać modyfikacji terapii. Tata powinien również wykonać zalecone badanie USG. Warto udać się na wizytę do kardiologa, który dokona modyfikacji terapii.