Wysokie ciśnienie po wycięciu macicy z przydatkami i stosowaniu plastrów hormonalnych

Witam. Przeszlam 1,5 miesiąca temu operacje wycięcia macicy z przydatkami. Obecnie biorę plastry hormonalne systen 50. Czy ta kuracja, brak miesiączki może powodowac wzrost ciśnienia do ok 170/100 ? Przez ostatnie trzy dni utrzymywało się w takich granicach mimo brania odpowiednich leków (wyladowałam u kardiologa). Dziś już jest lepiej, wizyta za 2 tygodnie, czy będzie tak co miesiąc. Mam 51 lat. Proszę o odpowiedź. Zosia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy mogą być wynikiem wahań hormonalnych.