Wysokie ciśnienie po zjedzeniu obiadu

Mam pytanie od jakiegosć czasu zauwazyłem ze po zjedzeniu obiadu mam wysokie cisnienie ale nie mierzę bo wiem ze mam cała czerwona twarz i uszy czerwone ,zauważyłem też ze mam to po zjedzeniu zazwyczaj np kotleta na oleju chyba tu widze powód nie wiem też czy to nie nadczynnosc tarczycy którą mam ,jem zawsze obiad o stałych godzinach cisnienie czasami mam miedzy 150 na 96 np albo 140 na 85 różnie niskiego nie mam miałem jak brałem prestarium ale nie biore juz bo za niskie znowu np 110 na 60,70

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym założyć dzienniczek ciśnienia, mierzyć kilka razy dziennie i po około tygodniu z wynikami udać się do lekarza. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz badanie, a także kontrola TSH czy nadczynność tarczycy jest wyrównana.
Pozdrawiam