Wysokie ciśnienie, potliwość nocna, drętwienie ręki, ból serca, niepokój i płaczliwość

43 lata problem z wysokim cisnieniem 168\116 puls118 do tego zlewne nocne poty piecz. serca dretwienia reki niepokoj leki obawy i burze mysli czasem nawet siedze i placze nad samym soba nie wiem co mi jest? ostatnie 2 miesiace byly dosyc stresujace Dzisiaj dostalem skier. na pogot. wyniki krwi i moczu dobre serce tez dostalem leki LISINOPRIL 2,5mg czy to cos powaznego? czy to depresja?czy nerwica lekowa ? co robic ? prosze o szybka porade

Objawy mogą sugerować właśnie zaburzenia lękowe. Proponuję zrobić badania lekarskie, aby zdiagnozować w pełni stan zdrowia, a potem zachęcam do podjęcia psychoterapii. W międzyczasie proszę poszukać w internecie metod relaksacji i stosować je na co dzień. W szczególności polecam muzykę relaksującą, ćwiczenia oddechowe (wolne, głębsze oddechy ze skierowaną na nie uwagą), trening autogenny Schultza i wszystko inne, co odpręża. Przydałaby się także osoba, z którą mógłby Pan rozmawiać o emocjach (smutkach, lękach, złości). Czasem żona potrafi być najlepszym terapeutą, albo przyjaciel, do czasu podjęcia psychoterapii.

Niewiele pisze Pan na temat własnej sytuacji życiowej. Opisał Pan objawy, warto zastanowić się, jakie wydarzenia mogły być przyczyną. Zasadną była by rozmowa z psychologiem psychoterapeutą