Wysokie ciśnienie rozkurczowe u 34-latki

Wysokie ciśnienie rozkurczowe Od dwóch tygodni mierzę trzy razy dziennie ciśnienie, górne jest w normie, najwiecej dochodzi do 136 ale tylko parę razy, na ogół ok 125 ale dolne jest czesto 90-95. Tętno też ok 90. Kardiolog przepisał mi propranolol 10 raz dziennie, zocor 20 mg raz dziennie na wysoki cholesterol(198 tego "złego") oraz cloranxen 5 mg raz dziennie. Od czterech dni biorę jeszcze aciprex 5mg raz dziennie. Czy to dolne ciśnienie jest niepokojące? Mam 34 lata.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, do prawidłowego pomiaru ciśnienia niezbędny jest właściwy aparat i warunki, w jakich pomiaru się dokonuje. Proszę zgłosić sie do lekarza rodzinnego, aby wykonał pomiar ciśnienia. Jesli do kolejnej wizyty wysokie ciśnienie rozkurczowe będzie się utrzymywać , proszę zacząć stosować ubogosodową dietę , uprawiać regularnie kilkudziesięciominutową aktywność fizyczną. Pozdrawiam.