Wysokie ciśnienie tętnicze krwi u 20-letniej osoby

czego może by przyczyną ciśnienie w wieku 20 lat 162/100 , tętno 120 i tak kilka razy się powtarza ? czy to jest niebezpieczne ?

Milena Lubowicz

Przyczyn takiego ciśnienia może być wiele, od chorób nerek po zaburzenia hormonalne. Na pewno jest ono zbyt wysokie i nie należy tego lekceważyć. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, gdzie konieczne będzie wykonanie podstawowych badań z krwi, być może też usg jamy brzusznej.
Pozdrawiam