Wysokie ciśnienie tętnicze po wysiłku fizycznym

Witam. Pare razy do roku zdarza mi sie po wysilku fizycznym bardzo wysokie cisnienie i tetno utrzymujace sie od paru minut do rekordowych dwoch godzin. Puls w granicach 160/200 uderzen na minute, a cisnienie nie pamietam dokladnie ale proporcjonalne do pulsu. Jakiej choroby moga to byc objawy? Dodam ze kiedys chorowalem na chlamydie i wyczytalem ze moze ona byc przyczyna problemow z nadcisnieniem.

Piotr Pilarski

Jest to normalne że w czasie wysiłku akcja serca przyspiesza a ciśnienie się podwyższa. Dla pewności warto byłoby wykonać próbę wysiłkową.

Pozdrawiam.