Wysokie ciśnienie u 20-latki

Witam. Mam 20 lat.2 lata temu schudłam 16 kg, rok było ok, teraz znów 5-7 kg . Mam bardzo wysokie ciśnienie i puls(dziś 156/107/90), nadmiernie się pocę, męczę, temp. ciała to około 35 st., nie wiem czy to powiązane ale mam uczucie guli w gardle i od pół roku cierpię na bóle ucha jednak laryngolog nic nie stwierdził. Miałam robione ekg(podwyższone ale nieznacznie),tsh, morfologię, z moczu i krwi badania tj crp, kreatynina i na wątrobę. Nigdy się nie odchudzałam!Co mogę sprawdzić? Proszę o pomoc

Proszę poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do szpitala do ,, oddziału wewnętrznego'', macie Państwo w Zgierzu duży szpital. Podwyższenie TSH jest charakterystyczne dla niedoczynności tarczycy, a nie nadczynności przy której się chudnie. Proszę o badanie podstawowe w Pani Przypadku RTG klatki piersiowej ( AP+lewy bok ), ECHO serca, holter ciśnieniowy. Przyczyn Pani złego samopoczucia moze być wiele, ale są do ustalenia, jednak najrozsądniejsza będzie diagnostyka w warunkach szpitalnych. Tak wysokie ciśnienie u 20-latki+ chudnięcie dają podstawy do wystawienia skierowania do szpitala.
pozdrawiam,
Iwona Manikowska