Wysokie ciśnienie w oczach a jaskra

Po wizycie u okulisty u brata stwierdzono wysokie ciśnienie w oczach.Wiem że to może być jaskra,jednak lekarz nie przepisał nic bratu,nie dał żadnych zaleceń i kazał przyjść za pół roku.Brat ma 20 lat. Choruje prawdopodobnie od roku ( był rok temu u tego samego okulisty z tymi samymi objawami ,jednak nie zrobiono mu wówczas badania na pole widzenia.) Nadal jego wzrok jest bardzo wrażliwy na światło.Czy za pół roku ni będzie za późno bo choroba postępuje ?Czy może warto iść do innego okulisty ???
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej określić właściwe postępowanie dla Pani/Pana Brata. Podwyższone ciśnienie śródgałkowe rzeczywiście ma związek z jaskrą i w większości przypadków wymaga niezwłocznego włączenia leczenia. Jeśli jednak okulista postąpił inaczej, bez wątpienia miał ku temu konkretne powody. Najlepiej byłoby zatem wyjaśnić ten problem z okulistą, który badał Brata. Oczywiście można także skonsultować się z innym specjalistą okulistą, który wypowie się w tej sprawie.