Wysokie libido a uzależnienie od masturbacji

Witam Czy jeżeli masturbuje sie nawet do 3 razy dziennie myśląc o mojej dziewczynie lub czasami przy pornografii, (ale tylko jak mnie nie ma przy niej bo nie mieszkamy razem) I tylko wtedy jak mam wzwod i ochote to robię. Czy to wtedy jest uzaleznienie czy poprostu wysokie libido moje? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Niestety nie można udzielić Panu odpowiedzi na podstawie podanych informacji.
Zawsze może Pan udać się do psychologa/psychoterapeuty/seksuologa na osobistą konsultacje, podczas których specjalista będzie w stanie udzielić Panu odpowiedzi (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Seksuologicznej, prywatnie).

Dzień dobry!

Uzależnienie jest złożonym mechanizmem, na który wpływa wiele czynników i sama częstotliwość masturbacji nie jest wystarczającym wskaźnikiem. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Według mnie dopóki nie odczuwa Pan dyskomfortu związanego z masturbacją ( ból, złe samopoczucie) można powiedzieć, że to zwiększone libido.
Uzależnienie występuje gdy nie kontrolujemy kiedy mamy się masturbować i np. wychodzimy z ważnego spotkania żeby przeżyć orgazm.
Pozdrawiam.