Wysokie nadciśnienie po usunięciu tarczycy

Moja mama miesiąc temu miala usunięta całą tarczyce, od tego czasu ma wysokie nadcisnienie, trudne do opanowania. Poziom Ca byl niskiteraz prawie norma. Mimo przyjmowanych lekow ci jakis czs ciśnienie skacze na 170/100 i jedziemy do szpitala ( dostaje zastrzyk i znów to samo) spada po kilku godzinach wzrasta. Proszę o pomoc

Ciśnienie 170/100 nie jest groźne dla życia i nie ma potrzeby jechania na pogotowie. Przy leczeniu nadciśnienia trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo czasem jesteśmy zmuszeni stosować kilka leków jednocześnie. Dobór leku jest trudny i często lek działa dopiero po pewnym okresie systematycznego brania. Nagłej interwencji wymaga wzrost ciśnienia do 200/110 lub wyższego.