Wysokie OB 50 i niepokojące objawy - co to znaczy?

Witam, mam 31 lat jestem 2 lata po porodzie. Zrobiłam 2 miesiące temu badania okresowe, z których wynik ob wyszedł 50, dodatkowe objawy to potworne wypadanie włosów od jakiś 3 miesięcy, którego nie mogę opanować. Myślałam, że brakuje witamin więc je stosuję od jakiś 3 miesięcy, ale bez jakiegokolwiek rezultatu. Udałam się do lekarza pierwszego kontaktu, ale on nie widział niczego niepokojącego w badaniach i kazał się nie przejmować, natomiast lekarz orzecznik polecił jak najszybciej udać się do internisty, który odprawił mnie z kwitkiem. Nie wiem co robić? Jestem przecież matką i nie chcę tragedii. Jakie badania zrobić. w jakim kierunku? Dodam, że zęby wyleczone, ginekolog odwiedzany. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Sądząc, z faktu, iż była Pani u lekarza orzecznika - są inne schorzenia, o których nie wspominano. Bez tego nie da się zinterpretować sytuacji. Ponadto pojedynczy wynik podwyższonego OB o niczym jeszcze nie świadczy - należy powtórzyć badanie, łącznie z morfologią krwi i rozmazem ręcznym oraz z oznaczeniem CRP, ogólnym badaniem moczu. Ponadto potrzebne jest badanie przedmiotowe oraz uzupełnienie wywiadu. W razie, gdy w dalszym ciągu w powtórzonych badaniach będzie się utrzymywać podwyższone OB lub pojawią się inne nieprawidłowości, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli wypadanie włosów rzeczywiście jest nadmierne, proponuję konsultację dermatologa.

Serdecznie pozdrawiam!