Wysokie OB - co może oznaczać?

Babcia (79 lat) zrobiła morfologię i badanie moczu. Wszystkie badane parametry super, a ob 167, więc jestem przerażona i nie wiem co o tym myśleć. Nie skarży się na żadne bóle, nie ma problemów z jedzeniem, ma podwyższone ciśnienie i arytmię, ale ma też strasznie zdruzgotane stawy tzn. kostki na dłoniach od prania na tarze :) no i zmęczony kręgosłup. Może to jakieś zapalenie stawów, skoro wszystkie wyniki ma jak zdrowy młody człowiek??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Wynik badania jest niepokojący, ponieważ OB jest znacznie przyspieszone. W takim przypadku należy wykluczyć ogniska infekcji oraz choroby nowotworowe. Jest to bardzo szeroka diagnostyka. Dlatego należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz po zebraniu wywiadu oraz wykonaniu badania zleci dodatkowe badania.
Pozdrawiam