Wysokie poziomy cukru we krwi przy stosowaniu insuliny

Czy wysokie cukry typu ok 200, od 160 do 220 mogą być między innymi spowodowane przyzwyczajeniem do jednej insuliny, której używam 13 lat?

Dobry wieczór,

Wygląda na to, że wzrosło Pani zapotrzebowania na insulinę, co może być naturalnym następstwem cukrzycy typu 1 na którą Pani choruje. Nie ma czegoś takiego jak "przyzwyczajenie do insuliny", mogą natomiast występować zaburzenia wchłaniania, czy gorsza tolerancja niektórych preparatów. Proszę udać się do diabetologa, który zaleci Pani odpowiednie postępowanie, tak, aby glikemie uległy wyrównaniu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę oraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli