Wysokie próby wątrobowe oraz dużo płytek krwi u niemowlaka

4 miesięczna córka ma wysokie próby wątrobowe oraz dużo płytek krwi.2 miesiące temu leżała w szpitalu z zapaleniem płuc. Stwierdzono, że próby wątrobowe są podwyższone ALT 126, AST 100 U/L i płytki krwi 486 K/uL . Po antybiotyku spadły do ALT 81, AST 62 a płytki krwi wzrosły do718 K/uL. Przed wizytą u gastroenterologa zrobiliśmy badania: morf.z rozmazem-ok poza płytkami - 771, próby wątrobowe. - ALT 208, AST 130, bilirubina - 0,44, crp - 0,3. W ciąży nie chorowałam. HBs ujemny. Co to może byc

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję udać się do hematologa dziecięcego.