Wysokie przeciwciała ANA3 i za niski wskaźnik dopełniacza C4

Witam! Zrobiłam badania krwi i okazało się że mam niedobór żelaza 26,3/norma 60-150ug/dL/ i nadmiar wapnia 2,64/n.2,15-2,50mmol/l/ leukocyty 3,8 /n.4-10/. Mam też wysokie przeciwciała ANA3 i za niski wskaźnik dopełniacza C4. Czy to ma coś ze sobą wspólnego, bo nie mam postawionej diagnozy dot. choroby autoimmunologicznej.Dziękuję za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty reumatologa. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.