Wysokie ryzyko ciąży podczas stosowania 2. opakowania tabletek

Biorę tab. antykoncepcyjne. (Jest to dopiero moje 2 opakowanie). Po pierwszym opakowaniu dotsałam krwawienie w 5 dniu. W piątek wziełam ostatniom tabletke z 2 opakowania a we wtorek(jeszcze brałam tab.) dostałam brązowe plamienie które trwa do dziś ale jest bardzo skąpe). Okresu nie mam chociaż dzis jest 6 dzien z odstawienia. Doddam ze współżyłam z chłopakiem ale dodatkowo uzywalismy zawsze prezerwatyw a tabletki brałam regularnie. Co mi jest? Czy istnieje wysokie ryzyko ciąży ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ryzyko ciąży jest niskie. Ponieważ są to początkowe opakowania plamienie mogło wystąpić na skutek zmian hormonalnych. Jednorazowy brak krwawienia z odstawienia nie jest sytuacją bardzo niepokojącą. Proszę wykonać test ciążowy jeżeli po kolejnym opakowaniu nie wystąpi krwawienie.
Pozdrawiam