Wysokie stężenie ferrytyny i wynik biopsji wątroby

Pytanie dotyczy niewyjaśnionej przyczyny wysokiego powtarzalnego stężenia ferrytyny ok. 1100-1300, przy zachowanym norm. poziomie żelaza i transferyny i wykluczeniu mutacji HFE. Biopsja wątroby potwierdziła hemosyderozę (złogi żelaza w wątrobie) bez zwłóknien i marskości ale z cechami stłuszczenia. KT mała torbiel na wątrobie i nerce, skrzeplina na nerce i naczyniak 0,7cm do dalszego monitorowania. Morfologia w normie ale z eozyfilią 9-15, nie wykryto pasożytów. Przebyte zap. miesnia sercow

Witam. Oczywiście bez szczegółów i wyników mogę zasugerować jedynie kierunek. Objawy mogą odpowiadać jakiejś chorobie zakaźne. W diagnostyce uwzględnił bym bartonelle