Wysokie tętno, drętwienie ręki, fale gorąca i parzenie brzucha a nerwica

Witam Przed ciaza mialam straszne problemy z tetnem okolo 120 udezen na minute. Potem te objawy ustaly zmotywowalam sie ze wzgledu na dziecko. Teraz moj synek ma 1,5 roku czuli minely dwa lata i od tygodnia znow sie zaczelo...dostalam wysokiego tetna..reka mi zdretwiala ..a teraz doszly fale goraca w nocy parzenie brzucha i ud. Czy to nerwica? Jak dlugo musialabym ja leczyc?

Witam,

mogą to być objawy nerwicy, ale niekoniecznie. Potrzebna jest wizyta u specjalisty, a może nawet kilku. Proponuję rozpocząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Może on Panią pokieruje w odpowiednie miejsca.Jeśli zostaną wykluczone problemy somatyczne, proszę udać się do psychologa lub psychoterapeuty,

pozdrawiam
Anna Gromińska

Na początek warto wykluczyć przyczyny somatyczne (zaburzenia kardiologiczne). Ich wykluczenie będzie wskazywać na psychologiczne podłoże zaburzeń (nerwicę). Najlepszą metodą poradzenia sobie będzie pojęcie psychoterapii. Zależnie od nasilenia objawów oraz postępów w pracy psychoterapia może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Jeśli Pani nie karmi piersią, można skorzystać także z pomocy lekarza psychiatry, który (być może) zapisze farmakoterapie wspierającą.