Wysokie tętno po cesarskim cięciu

Od porodu 5 tygodni temu (cesarskie ciecie) zmagam sie z wysokim tętnem - nawet do 160 podczas najdrobniejszej aktywnosci, zwlaszcza rano, 90-110 w spoczynku. Miałam robione badanie krwi, hormonow tarczycy, a takze kilkukrotnie EKG i dwukrotnie ECHO, ktore nie wykazaly wiekszych nieprawolidlowosci. Co moze byc przyczyną takiego stanu - połóg, nerwy, a moze jakas choroba i jak sobie radzic gdy przy wysokim pulsie czuje sie oslabiona, a dodatkowo męczy mnie duszący, suchy kaszel?

Piotr Pilarski

Sugeruję wizytę u kardiologa. Po zbadaniu rozważyłby zapisanie Pani leków spowalniających akcję serca.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bardzo możliwe, że przyczyną jest stres... ale trzeba przede wszytskim wykluczyć inne przyczyny. rozumie że wyniki tych badań były dobre? sugeruje wizytę u kardiologa być może konieczne będą dodatkowe badania np holter EKG i ewentualne włączenia leczenia.